Erkekleri Anlamak

1.Anne ilgisi isterler. Ama sakın yine annesi gibi başlamayın, dırdırı sevmezler. İlgilenin ama üstüne düşmeyin.

2.Sizi her halinizle severler ama kıllı bacakların üzerine öylesine geçirilmiş lekeli bir eşofmanla da karşılamayın.

3.Arkadaşlarını sevmenizi isterler ama kendisinin bulunmadığı ortamlarda görüşmenizden hazetmezler.

4.Beraber maç seyretmeyi isterler ama "ofsayt ne demek?" "n'oldu şimdi niye düştü bu adam?" gibi sorular sormanızdan nefret ederler.

5.Dost olmak isterler ama yine de enseye şaplak.... samimiyetinden hoşlanmazlar.

6.Kendi başınıza yetebilmenizi, özgüveninizin yüksek olmasını ancak özellikle kalabalık bir ortamda iplerin kendilerinde olduğunu da bilmek isterler. Yemekteyken garsonu o çağırmalı, adres sorulacaksa o sormalı, yırtık dondan fırlar gibi atlamayın hemen.7.Saf dürüstlük isterler. Yakalanmayacağınızdan eminseniz; yalan söyleyin.

8.Açıklık isterler. Üstü kapalı cümleler, imalar erkekleri ve sizi yormaktan başka hiçbir işe yaramaz. Ne istediğinizi bilin ve söyleyin.

9.İlişkinin gidişatıyla pek ilgilenmezler. Burdasınızdır ve sevmeseydiniz zaten burda olmazdınız. "Seni seviyorum" deyip gözlerinin içine bakmanız erkekler için stres nedenidir.

10.Kendileri dağınık olsa bile sizin dağınık olmanızdan hoşlanmazlar, sizi hayatına çekidüzen verdiğiniz için seviyordur. Buna rağmen; diş macununu ortadan sıkınca, banyoyu ıslatınca, klozetin kapağını açık bırakınca ya da çoraplarını salonun ortasına atınca söylenmenizi istemez. Sadece neden sinirlendiğinizi doğru cümlelerle açıklayın. Erkekler mantıklıdır, anlarlar.

11.Sevgi pötürcükleri gibi her an her dakika yapışık olmak istemez. Sarılmanın, dokunmanın özel bir duygu olduğunu bilir, yalnız zamanları kollar. Tabii bunun dışında kimsenin size kötü gözle bakmasını da istemez.

12.Tartışmak ister, sorunların konuşarak aşılacağını bilir ama bu tür anlarda ağlamanızdan nefret eder çünkü tartışma havada kalır. Onun dışında siz ağlarken yanınızda olmak onu mutlu eder.

13.Arkadaşlarıyla yaptığı halı saha maçlarına karışmamanızı isterler. Hatta isterler ki; sizin de arkadaş grubunuz olsun, ona inat değil istediğiniz için buluşun görüşün.

14.Bilgisayarda ya da playstationda oyun oynarken "benimle ilgilenmiyosuuunn" triplerini sevmezler.

15.Boya kutusunu andırırcasına değil de sizi doğal olarak görmek isterler ama doğallıktan kastettikleri şey dekolte değildir.

16.Hayatı paylaşmayı isterler. Bulaşık yıkarlar, ev toplarlar ama perde asmaktan nefret ederler.

17.Araba kullanırken tartışmayı sevmezler.

18.Ailelerle tanışmak onlara sorumluluk yükleyeceğinden kaçabildikleri kadar kaçarlar zira yaşları kaç olursa olsun evlenmek için erkendir.

19.Ayrılıktan anladıkları sizin anladığınızdan çok farklıdır. Ağızlarından bir kere "bitti" çıkarsa, gerçekten bitmiştir. Siz "bitti" dedikten sonra onunla görüşmeye devam ederseniz hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bildiğiniz varsayar.

20."Sen bilirsin" ya da "farketmez" diyorlarsa, doğrudur ve komutayı size bırakmıştır. İstediğinizi giyersiniz, istediğiniz yerde istediğiniz şeyi yersiniz. O an onun için önemli olan ya sizinle beraber olmaktır ya da zaten istediği yerde olmadığı için her şeyden vazgeçmiştir.

21.Alışveriş yapmayı severler ama alışverişten anladıkları manasızca her önüne gelen vitrinde durmak, ucuz diye olur olmadık pantolonlar denemek, saatlerce yürümek değildir. İhtiyaç için alışveriş yapılır. En fazla bir iki yer gezilir, alınır ve çıkılır. Büyük mağazalarda onların ilgisini yatak örtüleri, perdeler ya da vazolar çekmez, ingiliz anahtar takımları, maketler, elektronik eşyalar daha caziptir.

22.Her şeyi karşılık beklemeden yaparlar. Aldığı hediyenin altında bir mana aramanızdan nefret ederler. 8. maddede belirtildiği gibi ima onlar için yorucudur. İmadan anlamaz ve ima etmezler.

23."Çünkü"yü severler. Açıklama beklerler.

24.Sizin gibi ağlayamazlar çünkü her ne kadar gözyaşı üretim sistemleri sizinkine göre çok daha belirgin bir yapıya sahip olsa da prolaktin hormonu sizinki kadar salgılanmıyor.

25.Erkeklerin de muayyen günleri vardır. Takip ederseniz ayın durumuna göre psikolojisinin de değiştiğini görürsünüz. PMS anlarınızda durup bir bakın belki onlar da sebepsiz yere sinirlilerdir.

26.Spor onlar için vazgeçilmezdir. Maç yapmak, seyretmek, F1'in sesi bile tüylerini diken diken edebilir. Aynı sizin dizileriniz gibi, seyrederken haftanın birikmiş duygularından arınır. Sinirlenir, heyecanlanır, mutlu olur, üzülür, yorulur, dinlenir.

27.Erkekler ani değişikliklerden hoşlanmazlar. Her zaman ayaklarını uzatıp oturduğu kanepenin yerini onlara sormadan değiştirirseniz kıyameti koparabilirler.

28.Hayatı paylaşmayı severler, okumakta olduğu gazete hariç.

29.Askerlik kelimesi bile onlar için stres kaynağıdır. O stresi yaşamaya başladıkları andan son ana kadar "keşke" ile başlayan cümleler kurmayın.


-- ZeyneP

Temmuz 7, 2007

5 yorum:

 1. Futbolu sevmediğimden 4 ve 13'ü eledim. Geri kalanlar içinse kocaman bir "VALLA DOĞRU!" diyesim var. Her okuduğum madde sonrası "Bu doğru", "Bu doğru", "E bu da doğru!" dedim içimden. :))) Bunları genişletseniz bence güzel bir kitap ortaya çıkabilir. Bir düşünün derim. ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahaha! Teşekkür ederim. Bunu evlenmeden çok önce yazmıştım. Eklenecek bir sürü madde çıktı ama temeli sağlam oturtmuşum, belli :P

   Sil
  2. O zaman bir kitap yetmez seri yapmanız lazım. :))) Erkekleri Anlamak 1,2,3.. :)))

   Sil
  3. Eyyvah eyvahhh...
   Hemen bi madde daha;
   Erkekler serileri severler :P

   Godfather, Yüzüklerin Efendisi, Star Wars vesaire vesaire...

   Sil

Umarım odalarımızda rahat etmişsinizdir. Yine bekleriz :D